Günlük Daire Kiralamanın Avantajları

Yaz ayları geliyor ve pek çok insan ucuz ve kaliteli bir tatilin hayallerini kuruyor ve ilk akla gelen çözüm yollarından birisi de günlük daire kiralamak oluyor. Bu yazımızda sizler için günlük daire kiralamanın en hesaplı yollarından, tatillerde daire kiralamanın avantajlarından bahsetmeye çalışacağım. Kim uygun fiyatlı ve kaliteli bir tatil yapmak istemez ki? Herkesin aklından geçen şey elbette ki ucuz konaklama fakat okulların kapanması ve yaz aylarının da gelmesi ile birlikte yerli yabancı turist akınına uğrayan beldelerde ucuz otel yahut pansiyon bulmak neredeyse imkansız. Uygun fiyatlı bir tatil yapabilmek için neredeyse aylar öncesinden rezervasyon yapmak gerekiyor. Özellikle kalabalık bir aileniz varsa aylar öncesinden çok daha düşük fiyatlar ile otellerde rezervasyon yaptırmış olsanız dahi tatil de harcayacağınız para bütçenizi aşabiliyor. Durum böyle olunca tatilcilerde sahillerde çadırda kalmayı yahut kiralık evlerde kalmayı tercih ediyor.

Günlük Daire Kiralamanın

Günlük dairelerin içerisinde çoğunlukla kullanıma hazır eşyalar bulunmakta ve daireler yaklaşık 6-7 kişinin rahatça konaklayabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple günlük daire kiralamanız durumunda tatile kaç kişi olursanız olun sabit bir ücret ile tatilinizi tamamlayabilirsiniz. Kiralık daireler tam anlamı ile birer ev gibi tasarlanmış olduklarından otel odalarından çok daha rahat olmakta ve otel odalarına oranla çok daha az kişi tarafından kullanılmaktadır. Günlük daire kiralamanız durumunda dairelerin içerisinde mutfakları bulunacağı için yemeklerinizi kolaylıkla kendiniz hazırlayabilir hem daha ekonomik bir tatil geçirmiş hem de daha hijyenik ortamlarda yapılmış yemekler tüketmiş olursunuz.

Günlük Daire Kiralama Fiyatları

Günlük daire kiralama otel ve pansiyon fiyatlarına göre çok daha ekonomiktir. Özelikle üniversite öğrencileri yaz aylarında kirayı ödemekte zorlanabilmekte bu sebeple kaldıkları evlerini yazın günlük olarak kiralayabilmektedir. Günlük olarak kiralayacağınız dairelerin fiyatı şehirden şehre ve evin bulunduğu semte göre değişebilmektedir. 2-3 kişilik bir tatil hayal etmekteyseniz günlük daire kiralamak yerine günlük apart kiralamanızı tavsiye etmekteyiz. Apart daireler çok daha az kişinin konaklamasına imkan sağlıyor olsa da fiyat olarak daire kiralarına göre çok daha uygun ücretler ile kiralanabilmektedir. Uygun fiyatlı günlük daire kiralamak isteyen kişiler için verebileceğimiz birkaç öneri bulunmaktadır.

Günlük Daire Kiralayacaklara Tavsiyeler

Özellikle yaz aylarında günlük konaklanacak yerler aramaktaysanız sizlere üniversite çevresindeki evleri önermekteyiz. Buralarda günü birlik kullanıma uygun son derece uygun fiyatlı ve sizin ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacak kadar eşyalı pek çok daire bulacaksınızdır. Ayrıca yaz aylarında apart evlerde büyük oranda boştur. Dilediğiniz büyüklükte evi oldukça uygun fiyatlarda kiralamanız mümkün olacaktır. Tatil beldelerine yakın noktalarda ev kiralamak istemeniz durumunda fiyatların çok yüksek ve evlerin neredeyse tamamının dolu durumda olduğunu göreceksiniz. Bu sebeple aradaki mesafenin çok olmaması yahut aracınızın bulunması durumunda üniversite yakınlarında günlük daire kiralamak çok daha avantajlıdır.

Yorum yapın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.